SAGE ENDÜSTRİYEL HİZMETLER

Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) 1972 yılında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) bir Enstitüsü olarak kurulmuş ve savunma sanayii alanında araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde uzmanlaşmıştır.

Devamı

sage-test

 

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

TÜBİTAK-SAGE Endüstriyel Hizmetler test hizmeti almak için Test Başvuru Formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz.

Test Başvuru Formu

Sage Endüstriyel Hizmeler

Our Services

Hem askeri hem sivil amaçlı olarak Seyrüsefer ve Güdüm Sistemlerinde kullanılan Dönüölçer, İvmeölçer ve Ataletsel Ölçüm Birimi (AÖB) için gerekli performans testleri ve kalibrasyonları Ataletsel Ölçüm Laboratuvarı altyapısında yapılmaktadır.

Devamı

Environmental Tests are carried out to determine the resistance of sub-systems and systems to the natural environmental conditions, which they shall face through during their life cycles.

More

Kalite Kontrol ve Karakterizasyon testleri askeri ve sivil amaçlı kullanılan malzemelerin/ürünlerin bazı fiziksel, ve kimyasal, mekanik ve işlevsel özelliklerini belirlemek amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Devamı

Ankara Rüzgar Tüneli (ART) düşük ses altı hızlarda çalışan, kapalı devre, yatay döngülü, atmosferik ve kapalı test odasına sahip bir rüzgar tünelidir.

Devamı

Belirli koşullarda, ilk aşamada ölçüm standartları tarafından sağlanan büyüklük değerleri ve ölçüm belirsizlikleri ile bunlara karşılık gelen gösterge değerleri ile ilgili ölçüm belirsizlikleri arasında bir ilişkinin oluşturulduğu, ikinci aşamada ise bu bilginin ölçüm sonucunun göstergeden elde edilmesinde kullanıldığı işlemler dizisidir.

Devamı

Malzeme Test ve Analizleri Altyapısı 2003 yılında, uzay ve havacılık sanayiinde kritik öneme haiz malzeme ve teknolojilerin, milli imkanlarla Ar-Ge faaliyetlerinin ve prototip üretimlerinin yapılması amacıyla kurulmuştur. 

Devamı

Flaş X-ışını Sistemi, özellikle hedef balistiği alanında olmak üzere, farklı balistik disiplinlerde, normal fotografik tekniklerin kullanımıyla görüntülenemeyen, mikrosaniye mertebesinde gerçekleşen çok hızlı olayların görüntülenmesinde kullanılan bir sistemdir.

Devamı

Yer testleri, askeri ve sivil alanda kullanılan sistemler veya bu sistemlere ait alt bileşenlerin ilgili standartlar doğrultusunda performanslarının belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilmektedir. Yer Testleri Birimi, bu faaliyetleri gerçekleştirebilmek amacıyla kendi içerisinde farklı disiplinlerde çalışmaktadır. Bu disiplinler; Enerjik Ürünler Testleri Altyapısı, Roket Motoru Testleri Altyapısı, Deniz Testleri Altyapısı ve EOD Altyapısı olmak üzere 4 farklı altyapı bünyesinde faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

Devamı

Milli mühimmat geliştirme projelerinin, Eskişehir 1’inci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü’ne bağlı Teknoloji Silah Sistemleri Geliştirme Başkanlığı ve 1’inci Üs Komutanlığına bağlı 401’inci Test Filo Komutanlığı ile birlikte yapılan Uçuş Sertifikasyon/Entegrasyon Testlerini birlikte icra etmek üzere faaliyetlerini sürdürmektedir.

Devamı

Referanslar

Tüm Referanslar
Tubitak UME
TUSAŞ
Aselsan
Roketsan
STM
Otokar